речник контакт

Животна драма со среќен крај

Велешанец падна од мотор поради сопствени здравствени причини, со брза интервенција на докторите спасен му е животот

Петар Печков

Околу пладне пред Бугарската амбасада се с случи вистинска драма, која имаше среќен крај по живото на еден наш сограѓанин. Велешанец кој се возеше на мотор падна од него без никакво допир  со друго возило. Минувачите притрчаа да му дадат помош, тука беше и една сограѓанка која  несебично му помагаше.

Брзо стигна и Итната помош која го реанимираше па беше префрлен во Велешката Болница на Интерно. Таму е сместен во интензивна нега и според последните информации тој преживеал срцев удар и се наоѓа во стабилна состојба.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »