речник контакт

Започнува сезоната на сладолед

Cо првиот ден на пролетта започна и продажбата на овој сезонски десерт

Петар Печков

Вообичаено  слаткарницата Македонија прва во градот ја отвора сезоната на продажна на сладолед. Со првиот пролетен ден, убавото време  се отвори фрижидерот и бројните вкусови  на овој  десерт. Топчето и годинава е 10 денари. Сопствениците велат дека ја отвориле вообичаени, ниту порано ниту подоцна а останува само велешани да го вкусат нивниот проверен производ.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »