речник контакт

Мартолци нов општински фудбалски првак

Со победата во претпоследното коло, екипата на Мартолци ја обезбеди шампионсктаа титула

Петар Печков


Гемиџии – Мартолци   1:3
Горски – Илинден  0:0
Богомила – Младост  4:1
Слободни беа  Извор , Форца Нова

 

Т   А   Б   Е   Л   А
1.    Мартолци         13    12   1     0    41:12    37
2.    Извор               13    10    2    1     34.10    32
3.    Младост           14    6     3    5     24:20    21
4.    Богомила         13    5     3    5     17:24     18
5.    Форца Нова    13     4     4    5     23:23    16
6.    Гемиџии          13    2      2    9     19:34      8
7.    Горски             14   2     2     10      26:37    7
8.    Илинден БС    13    1    4     8     6:26        7

 Последно коло недела  Градски стадион
 Мартолци – Богомила
Форца нова – Извор
Илинден БС – Гемиџии
 Слободни Младост и Горски

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »