речник контакт

Нова победа на велешките одбојкарки, на гостувањето во Тетово

Победничка серија од три победи по ред за Борец Брако и шести на табелата по првиот дел до првенството

Петар Печков

На гостувањето во Тетово против екипата на Шкендија младите велешки одбојкарки постигнаа неочекувана но заслужена победа од максимални 3:0 ( 22, 8, 18).

Со ова тие направија серија од три победи за ред и од последното место каде беа до пред три седмици,  се искачија на шестото со десет бодови, три победи од седум натпревари.

Првенството продолжува напролет а тренерот Жабев очекува дека ќе имаат сила и знаење да се пласираат во разигрувањето меѓу првите четири екипи. 

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »