речник контакт

Одличен почеток, продолжуваме така

Македонскиoт репрезентативец, велешанецот Влатко Темелков за ТРМР го коментира ЕП, неделниот натпревар со Шведска и ја најавува средбата со Германија

Петар Печков

Почнавме добро,мотивирано али со мирни глави.Понесени од многубројната публика супер ја отворивме утакмицата.Шведска е многу силна репрезентација со многу познати ракометари во редовите,имаат колективна игра и знаат што сакаат.Можевме и да победи ме а можеше и да изгуби ме. Мое мислење е дека освоив ме бод против многу силна репрезентација.Игравме во одбраната колективно со офанзивно излегување на јаките шведски шутери.Во нападот на моменти имавме избрзани шутеви али се на се мораме да биде ме многу задоволни.

Со Германија не чека уште потежок натпревар. Ако успееме нашата игра од со Шведска да ја подобриме за барем 10% тогаш имаме големи шанси да ја победи ме големата Германија.Се спремаме веќе тактички како да се справиме со физички јаки и спремни Германци.

Многу поздрави за велешани  од Влатко Темелков

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »