речник контакт

Процуетеа трендафилите по велешките дворови

Како изгледа градот во боите на розите

Петар Печков

Дел од нашите сограѓани со голема љубов се грижат за изгледот на нивните дворови.  Сите бои на розите, но и други цвеќиња кои го красат Велес оваа пролет.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »