речник контакт

Разврска во Општинската фудбалска лига

В сабота ќе се знае првакот Локомотива од Градско или Форца нова. Женската екипа на ФК Борец поразена во последното коло

Петар Печков

ГРУПА  А
  Форца Нова – Бирлик  1:1
 Илинден БС – Башкими  2:4
 Богомила- Гемиџии 0:3 Служб.

1.    Гемиџии                 10    6   3    1      25: 12       21
2.   Форца Нова            10    5    3    1     20: 19       18
3.    Башкими                10     4   5    1     24:  19      17
4.    Богомила               10    3    3   4      12:   17      12
5.    Илинден БС           10    1    2    7      17:  23        5
6.    Бирлик                   10     0    4    6       8 : 16         4

ГРУПА   Б

Горски – Мартолци  0:6
Интернационал – Младост 1:3
Локомотива – Извор  3:0 служб.
1.    Младост                       10   8   1   1           34:9         25
2.    Локомотива                 10  7   0   3           25:14        21
3.    Мартолци 07               10   6   1   3          23:15        19
4.     Горски                          10   4   0    6          20:34        12
5.    Интернационал           10  2   1   7           14:31          7
6.    Извор 07                        10   1   1   8             8:22          4

Полуфинале 
Гемиџии : Локомотива 3:4
Младост – Форца Нова 3:4 (пенали) 0:0
 Финале за првак сабота 17 часот Градски
Локомотива – Форца Нова

Заврши првенството и во првата женска фудбалска лига. Велешанки загубија во Прилеп од Победа со 2:1 и останаа на второто место, пред Билјанини извори, откако минатата седмица не успеаја да победат со висока гол разлика и така стигнат до титулата. 

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »