речник контакт

Ракометарката Драгана Пецевска стана велешка снаа

Таа во неделата стапи во брак со фудбалерот Бобан Ристов

Петар Печков

Во неделата  се случи брак на двајца спортисти, екс репрезентативката во ракомет  Драгана Пецевска и велешанецот Бобан Ристов.

Тие своето ,,ДА,, го кажаа во велешкото матично а свадбата беше на мотелот ,,На Велешко,,. Драгана се реши да го земе презимето на сопругот Ристов и од овој момент таа е Ристова. Таа е членка на РК Вардар, додека Бобан е фудбалски голман во  Ѓорче Петров и во Илинден.

Чест на невестата и направиле неколку црногоргки кои како гости биле присутни на свадбата, членки на Будуќност, за кого Пецевска настапуваше преде некоја сезона.  Честитки за младите...

АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »