речник контакт

Семафорите не работат, гужви на крстосницата

Од петокот единствениот семафор во градот не функционира, владее законот на појаката кола

Петар Печков

На крстосницата кај бензиската пупма на Макпетрол, кај Градскиот базен, четврти ден не работи единстениот семафор во градот. Гужвите се присутни а посебно во ударните термини, кога велешани одат на работа наутро од 7 до 8 и попладне од 15 до 16 часот. 

Иако тука минуваат и сообраќајците полицајци и се сведоци на гужвите, не се случило да во овој период сообраќајот го регулира полицаец сообраќаец. Па така , како во џунглата, владее законот на посилниот, поточно појаката кола, без огелд од кој правец доаѓа.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »