речник контакт

Скопјанец удрил со камион во ограда на автопат

Вчера е примен во велешка болница, денес пуштен на домашно лекување, се здобил со скршеница на десна рака

Петар Печков

МВР информираше за  сообраќаен инцидент, кој вчера попладне се случил на автопатот Велес - Скопје, после наплатна рампа Отовица.

Средата  околу 17.30 часот на автопатот Велес – Скопје, после наплатна станица „Отовица", Д.В.(27) од Скопје управувајќи товарно моторно возило „Мерцедес" со скопски регистарски ознаки удрил во ограда. По незгодата со возило на Итна медицинска помош Д.В. е пренесен во Општа болница Велес каде му биле констатирани тешки телесни повреди. - стои во писменото известување од МВР 

Од ЈЗУ Општа Болница Велес додаваат дека повредениот имал скршеница на десна рака, била извршен оперативен зафат и денес бил пуштен на домашно лекување.  Извршен бил увид на местото на настанот.

АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »