речник контакт

Скопјани на освежување во Велес на Базен Снупи

Градскиот парк окупиран од возила од други градови

Петар Печков

Преку викенд базенот Снупи  е пополн со гости. Овен велешани, голем   број од посетителите се од соседните градови.

Ако се суди според паркираните автомобили во Градскиот парк, гости доаѓаа од Скопје и Свети Николе.  

Поволните цени се причина   што скопјани навалија во Велес, да се разладуваат на базен.  Така спас од горештините бројните посетители  од соседството, бараат во водите на Базен Снупи. 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »