речник контакт

Топол културен бран, промоција на книга

Промоција на „Кога душата говори“ од Нада Алексова

Петар Печков

Вторник попладне во Ликовниот салон ќе биде промовирана книгата ,,Кога душата говори,, од Нада Алексова. Почетокот е закажан за 19 часот а настанот е во рамките на манифестацијата Топол културен бран.

Во нејзините содржини сабота пак е најавен концерт  на фолклорни ансмбли од Хрватска и Велес.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »