речник контакт

ФК Тополка есенски лидер на ОФЛ Велес

И ФК Тополка и ФК Бабуна имаат по 20 бодови, но превалчани имаат подобра гол разлика

Петар Печков

Ефикасноста на екипата на ФК Тополка, беше одлучувачка, таа да биде есенски првак на Општинската фудбалска лига. Со ист број бодови, по 20, како и вториот ,,речен,,клуб ФК Бабуна превалчани, ФК Тополка се    први по девет одиграни кола. 

         последно есенско коло:

ФК Башкими  - ФК Интернационал     5:2 

ФК Бабуна - ФК Младост                    3:1

ФК Горски - ФК Тополка                     1:5

ФК Форца нова - ФК Согле                1:5

слободна беше екипата на ФК Мартолци          

                         Т  А  Б  Е  Л  А

1. ФК Тополка                        8    6  2   0     34:11   20

2. ФК Бабуна                          8   6   2   0     26:10   20

3 ФК Согле                             8    5  1  2      18:8      16 

4. ФК Горски                          8    4  2   2     14:11    14

5. ФК Форца нова                 8    3   3  2     16:15   12

6. ФК Мартолци                    8    2  1   5     11:24    7

7. ФК Башкими                      8    1  2   5     11:18    5

8. ФК Младост                       8    1  2   5     9:23      5

9. ФК Интернационал          8    0  1   7    12:31     1

             Првенството продолжува напролет 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »