речник контакт

ФК Форца Нова нов општински првак

Екипата ја освои двојната фудбалска круна, претходно победи и во купот. В недела во Росоман против Кожуф Гевгелија игра за пласман во Трета лига југ

Петар Печков

Со победата од 4:0 против екипата на Интернационал, екипата на Форца нова стана нов општински  фудбалски првак. Тие во последното коло усепаја да победат и со тие три бода  се искачија и завршија на првото место.

 

Горски  - Гемиџии 0:8

Илинден 55- Башкими 3:0 служ.

Илинден БС - Бирлик 2:0 прек.

Интернационал - Форца Нoва 0:4

Т   А   Б   Е   Л   А

1. Форца Нова         18       12    4    2       41:11       40

2. Младост              18       12     3    3       38:26      39

3.Башкими              18       10     3    5       40:36      33

4.Илинден 1955      18        8     4    6        31:31       28

5. Мартолци            18        7     5    6       41:34       26

6. Гемиџии              18        7     4    7        38:33       25

7. Бирлик                18        7     1   10       38:43       22

8.Илинден БС         18       6     3     9       60:45       21

9.Интернационал    18       5     3   10       32:43       18

10.Горски                18        1     0   17       28:85         3

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »