речник контакт

Форца нова со победа до првак

Последното коло в недела ќе одговори Младост или Форца Нова, кој ќе биде новиот првак во Општинската фудбалска лига

Петар Печков

21 коло

Фоца Нова - Мартолци  3:1

 Гемиџии  - Интернационал 1:3

Бирлик -Горски 5:2

Младост - Илинден БС 6:5

слободни: Илинден 55, Башкими

 

 

 

Т   А   Б   Е   Л   А

1. Младост                       18       12    3   3       38:26       39

2. Форца Нова                 17       11    4   2       37:11       37

3.Башкими                       17       10    3   4       44:33       33

4. Мартолци                     18        7    5   6        41:34       26

5.Илинден 1955               17        7    4   6        28:31       25

6. Бирлик                         17        7    1    9       38:40       22

7. Гемиџии                       17        6   4    7       30:33       22

8.Илинден БС                  17       5    3   9        57:45       18

9.Интернационал            17        5    3   9        32:39       18

10.Горски                         17       1   0   16       28:77         3

 

Идно последно коло, 

Горски  - Гемиџии

Илинден 55- Башкими

Илинден  - Бирлик

Интернационал - Форца Нoва 13ч. помошно игралиште Градски парк недела

 слободни: Младост и Мартолци

 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »