речник контакт

Футсал, лидерот изненаден во Велес

Велес му открадна бод на шампионот , дома одигра 4:4

Петар Печков

Успешно сефте во новата година за  футсал  екипата на Велес. Тие во првото коло од вториот дел  на  Првата лига, во саботата дома, во саалта Гемиџии,  одиграа нерешено со екипата на Железарец до  Скопје  4:4.

Стрелци за велешани беа   Адиловиќ, Михајлов, Соколов и Андов. Екипата на Железарец е  лидер по есенскиот дел до првенството со убедлива предност, освојувач на купот и шампион за минатата  година. Затоа овој  нерешен резултата е успех за велешани.

Тие по 11 кола се  седми со 10 бодови. Ако по утрото денот се познава, значи ли ова дека велешките екипни спортови оваа година ќе бележат добри резултати?

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »