речник контакт

„Близу“ со специјални понуди и голема забава во Велес

Пакетите со три услуги, како и интернет-пакетите, новите корисници ќе можат да ги уживаат со неверојатен попуст од 50%, во првите 4 месеци.

Петар Печков

„6.000 задоволни велешани го направија својот вистински избор “, велат од Операторот, со што уште еднаш докажаа дека се провајдер кој е најблизу до народот, наедно упатувајќи покана до сите велешани за големата забава овој викенд

Телекомуникацискиот оператор „Близу“ подготви специјални промоции за своите корисници во Велес, кои ќе можат да ги искористат до крајот на мај. Имено, пакетите со три услуги, како и интернет-пакетите, новите корисници ќе можат да ги уживаат со неверојатен попуст од 50%, во првите 4 месеци.

Миленикот на велешани, пак, пакетот „Старт“, е на попуст од неверојатни 300 денари месечно. Исто така, новите корисници ќе можат да  ги користат услугите без било какви пенали за раскинување на договор во првиот месец.
Сите велешани  може да дознаат повеќе за новите промоции, да уживаат во забава со многу подароци  одржана на 10 мај, во петок, од 12 часот пред продажниот салон и низ улиците на Велес , каде „Близу“ за првпат  го промовира новото супермодерно возило  кое сите велешани  можеа да го тестираат - футуристичкото „Segway“.

Во моментов „Близу“ е оператор кој им нуди на своите корисници: дигитална телевизија со 120 и 8 ХД-канали, најбогат пакет на дополнителни канали, неограничен интернет со брзини до 50 Mbps и фиксна телефонија со вклучени бесплатни 600 минути и неограничени разговори во мрежата на „Близу“. Корисниците се опслужуваат 365 дена во годината.

 комерцијален оглас

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »