речник контакт

Новогодишен саем на книгата во Велес 2013

Осум издвачи со повеќе од илајда наслови како подарок за Новата година

Петар Печков

Во велешката библиотека ,,Гоце Делчев,,  во тек е зимскиот Новогодишен  Саем на книги. Повеќе од илјада наслови на осум издавачи нудат нови хит книги, но и постари до попуст до 40 отсто.  Издавачки куќи  Три, Просветно дело, Мартина Комерц, Наша Култура, Феникс, Матица , Култура за велешките љубители на пишаниот збор ги понудија атрактивните наслови, повод за добар Новогодишен подарок. Саемот  имаше и  промоција на книга, беше претставено делото на писател Бобан Богатиновски ,, Лет 555,,.Саемот ќе трае до петок.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »