речник контакт

Победа за фудбалерките, пораз за ракометарките

Заврши првенството во футсал, Велес 7-ми

Петар Печков

Футсал  Велес Скопје 4:5 така велешани со пораз од трето пласираната екипа во првенството ги завршија лига натпреварите. Тие на крајот од првенството се  7-ми  од 10 екипи со 30 бода.
 
Фудбалерките на Борец  во 20-тото коло од Првата лига  ја совлада екипата на Речица со 4:1. По оваа победа велешанки и натаму се петти со 31  бодови. До крајот на првенството има уште две кола. 
 
Ракометарките на Борец во Кичево се поразени  од истоимената екипа со  26 :13 полувреме 13 :7   и тие остануваат на 9-тото место од лигата со 11 бодови.

 Машката екипа на Борец беше слободна.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »