речник контакт

Поделени наградите на средношколското рандеву

Две први места за велешките средношколци

Петар Печков

62 медали и 67 плакети беа  доделени ан 10-тото средношколско рандеву кое викендов се одржа во Велес. Меѓу наградените  и велешките ученици од стручните училишта.

 Во категорија за најдобар бенд победи составот  ,,Разбој,, кој работи при ,,Коле Неделковски,, под менторство на проф. Гоце  Алексоски. Тие  го освои жирито со неговиот 15 минутен настап.  

Златен медал за ораторство, јавно говорење освои  Моника Пеичева со ментори Жаклина Зафирчева и Маја Талеска Панова од Економското училиште Јовче Тесличков.

Манифестацијата е поддржана од УСАИД а домаќин беше Хемиското училиште ,,Димитрие Чупоски,, од Велес, учествуваа повеќе од  илјада средношколци од Македонија. 

АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »