речник контакт

Фатени разбојниците кои нападнаа таксист

Велешката полиција ги фати разбојниците кои во саботата со закана од нож му одземаа возило на таксист

Петар Печков

СВР Велес, поднесе кривична пријава против С.М. (34) и Г.Т. (29), за сторени кривични дела „разбојништво“, „одземање моторно возило“ и „предизвикување општа опасност“. Тие на  22.01.2011 година, во Велес на раскрсницата од улиците „Илинденска“ и „Димитар Влахов“ пријавените откако влегле во такси возило, управувано од С.М.  со закана со нож му наредиле да излезе од возилото, по што му го одзеле возилото и заминале во непознат правец. Истражен судија на пријавените им одреди мерка притвор во  траење од по 30 дена.

АНКЕТА »

Дали стравувате од корона вирусот?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »