Пинг понг маса од рекреативците за пожарникарите

Симовски и Поцевска се победници на првиот велешки пинг понг реакреативен турнир

Зоран Симовски, Жаклина Оцевска  се победници на рекреативниот пинг понг  турнир кој по прв пат се одржа во салата Гемиџии. Со медали се закитија и   Љупчо Поповски како втор и Ангел Симовски како трет, додека кај жените второто место  и припадна на  Марија Попчева  припадна   а трета беше  Афродита Митушева .

Учествуваа 50 лица од двата пола од Велес а се играше и во младите категории. Во двојки најуспешни беа Љупчо  Поповски и Зоран Симовски.  Организатор беше  ЈП Парк Спорт, котизацијата беше 100 денари. Од собраните средства се купи пинг понг маса, која се подари на велешките пожарникари, по повод нивниот ден. Со желба повеќе да спортуваат, а помалку да гаснат оган.