речник контакт

Tри кученца бараат сопственик

Хуманоста на велешани на испит.Кученца од новото прифатилиште во Ветеринарата бараат сопственик. Видете ја сликата, ќе им одолеете ли?

Петар Печков


 И додека велешани постојано се жалат на кучињата скитници, еве можноист да се покаже дека тие не ја заборвиле хуманоста. Ветеринарната станица од Велес подарува три кученца кои се сместени во нивното ново прифатилиште. Погледнете ги колку се убави и слатки, ќе има ли сопственик  за нив???

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »