речник контакт

1,5 милиони прочитани текста лани на ТрМр

Кој се десетте најчитани текста во 2018-та на ТрМр.

Петар Печков

Бројките, статистиката се најдобрите показатели за сработениот. ТрМр на јавноста и ги понудува показателите за тоа што и колку оваа страница се читаше во 2018-тата.    Статистиката  вели дека лани ТРМР  го читале 224.427 посетители. 

Тие отвориле 921.643  пати  и прочитале 1.543.040 текста. Просечно секој од Вас се задржувал 1 мин. и 08  сек. 28 отсто од читателите се нови, кои за прв пат ја отвориле. На крајот од годината ТрМр стигна до 18 илјади ФБ лица  на кои страницата им се допаѓа и уште стотина повеќе кои ја следат. Минатата година се објавени 1061 текст, или по три на ден.

Најголемиот број на читатели се од Македонија 80 отсто, додека секој петти е од странство. Најмногу ги има од Германија, па САД, Италија.. Или секаде каде ги има велешани. Се чита и во без малку цела Јужна Америка и Азија, во повеќе држави во Африка.... Десетте најчитани текстови лани беа:

Тешка сообраќајка во Велес, три момчиња тешко повредени 8,946 посети

.Питијадата од 19 до 21 октомври  8.567

Камион удри во автобус, 20 повредени  7.726 

Трагедија во Велес, изгореа три деца 5.979 

Стручни лица ќе одлучуваат како да се отстрани карпата кај Долни Дуќани  5.275

Обид за силување, девојката натепана и фрлена на улица 5.272

Некст тајм, Баклава, Лозано, Дарио, Синтезис гости на Питијадата  5.234

Советот го избра Орце Коцевски са командир на ПЦ Велес  5.061

Велешанец спасил давеник кај Парга  5.022

Угостителите мака мачат да најдат персонал, кој заминал да работи на Јадран 4.873

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »