речник контакт

10 години на женскиот фудбалски клуб Борец

Во 2010 освоено првенството и Купот

Петар Печков

ЖФК БОРЕЦ од Велес денеска слави 10 години од неговото постоење,

 Во 2010 остварен најголем успех : Куп на Македонија и Шампиони  во Македонија

Екипата учествуваше и во квалифиакциите на Лигата на шамиони на УЕФА.  Сега се натпрваува во Првата  лига и се наоѓа во долниот дел на табелата. 

Благодарност до Валерија Ваљак Неделковска која потсети за овој ден.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »