речник контакт

12 коло ОФЛ, успешно за гостите

В недела, во 14 часот на Градски стадион, дербито за првак Извор – Мартолци

Петар Печков

Резултати од 12-тото коло

Резултати од 12-тото коло

Илинден - Форца нова        1:1
Гемиџии- Младост               1:2 
Горски – Богомила              2:3
 слободни Мартолци, Извор

Т А Б Е Л А
 1. Извор                  9   8  1  0   21:4   25
 2. Мартолци           8   7  1  0   22:8   22
 3. Младост            10   5  2  3   26:17  17
 4. Форца нова     10   4  2  4   23:14  15
 5. Богомила            9   3  1  5   14:25   10
 6. Гемиџии              9  2  2  5   12:24      8
 7. Горски               10   1  1  8   18:34     4
 8. Илинден Б.С.      9   1  1  7    6:21      4

Наредно коло, недела 29 април

Извор          – Мартолци

 Богомила  – Гемиџии

Младост     – Илинден

Слободни: Форца Нова и Горски

 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »