речник контакт

13 КОЛО ОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА

Еден натпревар прекинат поради физички напад над судијата. Гемиџии лидер, Бирлик им дише во врат..

Петар Печков

Младост – Илинден БС                 2:2
Гемиџии - Мартолци                     3:0
Бирлик -  Извор 09                          3:3
Македонско сонце – Башкими    1:2
Интернационал  - Горски               0:1
Средбата меѓу ФК Гемиџии и ФК Мартолци беше прекината поради напад на главниот судија од страна на играчите на ФК Мартолци Никола Тодоровски и Бојан Стојановски.
Т А Б Е Л А
1.    Гемиџии                    30
2.    Бирлик                       27
3.    Извор 09                    25
4.    Горски                        23
5.    Младост                      21
6.    Мартолци 07              18
7.    Башкими                     18
8.    Илинден БС                10
9.    Македонско сонце        8
10.    Интернационал          3


Следно коло се игра на 8-ми мај
Горски – Бирлик
Извор 09 – Гемиџии
Мартолци – Младост
Илинден БС – Македонско сонце
Башкими - Интернационал

 Финалето на општинскиот фудбалски куп се игра в среда во 15 часот

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »