речник контакт

14 коло Општинска фудбалска лига

Голема борба за првото место и пласман во третата лига југ

Петар Печков

Горски - Бирлик      0:1
Извор - Гемиџии      2:0
Мартолци   - Младост   2:1
Илинден БС  - Македонско сонце  2:4
Башкими - Интернационал 3:0 (службено, гостите не се појавија на терен)


Т  А  Б  Е  Л  А

1. Гемиџии             30  (-1 натпр)
2. Бирлик               30
3. Извор 09             28
4. Горски                 23
5. Младост               21  (-1 натпр)
6. Мартолци 07       21
7. Башкими              21
8. Македонско Сонце 11
9. Илинден БС          10
10.Интернационал  03

заостанат натпревар Младост - Гемиџии среда 18 мај 16ч. Градски стадион

15 коло сабота 14 мај
Македонско Сонце - Мартолци
Младост - Извор 09
Гемиџии - Горски
Бирлик  - Интернационал
Илинден БС - Башкими

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »