речник контакт

20 степени на 2-ри декември

Децата од градинките уживаа и играа на пролетните 20 под сенка. Така беше секаде низ градот

Петар Печков

И додека Европа е во окови од снег, Македонија а со тоа и Велес ужива во пролетното време. Летните тераси полни, многу движење низ градот, топло време, тоа е сликата која беше присутна денес.

Метеоролозите најавуваат студен викенд со температури под 10 степени со северен ветер. Така ќе биде  и понеделник, за од вторник повторно да имаме топло и сончево време.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »