речник контакт

22 возачи во Велес возеле побрзо од 40 км на час низ град

Акцијата била во неделата од 14 до 20 ч.

Петар Печков

Нова сообраќајна акција за дали возачите низ град возат со пропишаната брзина од 40 км/ч. Се одвивала во текот на вчерашниот ден од 14 до 20 ч. кога за шест часа во Велес биле констатирани 22 прекршоци, кои соодветно ќе бидат санкционирани.

Неделата на 14 јули  полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Велес извршиле контрола на возачи кoи управуваат возило со брзина поголема од пропишаната. Притоа, биле регистрирани 52 прекршоци, од кои во Велес 22 прекршоци, во Кавадарци 23 прекршоци и во Неготино седум прекршоци. За сите прекршоци поднесени се соодветни пријави - информираше Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес. 

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »