речник контакт

70 години од победата над фашизмот (фото)

Како беше пред 70 години и како денес Русите го одбележаа овој ден

Петар Печков

Истоијата низ фотографии од пред 70 години и Москва денес

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »