речник контакт

8-мо мартовска честитка од општината за сиромашните жени, самохрани мајки

На десет жени, самохрани мајки, по две илјади денари

Петар Печков

Трета година по ред општина Велес на десет жени, од ранливита категорија, им додели финансиска помош, по повод 8-ми март. Тие се избрани со помош од Центарот за социјални грижи и тие се самохрани мајки, кориснички на социјална помош.

Воедно градоначалникот Горен Петров, овј ден 8-ми март им го честита на сите жени од општината

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »