речник контакт

Cемафорите не работат и.. сообраќајка

На крстосницата пред ЕВН такси возило удри во велосипедист

Петар Печков

Околу 13,40 часот на крстосницата на влезот во Велес од Башино село,се случи сообхраќајна незгода. Такси возило удри во велосипедист.

Тој беше пренесен во Општата Болница Велес, каде се врши испитување на здобиените повреди. Екипи на СВР Велес ги истражуваа причините за сообраќајката.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »