речник контакт

DEPECHE MODE во Софија

Во рамките на официјалната турнеја "Touring the angel" за 2006 година, есенцијалниот бенд на алтернативната електро-поп култура ќе има концерт во соседството.

lj lkjl

Во рамките на официјалната турнеја \"Touring the angel\" за 2006 година, есенцијалниот бенд на алтернативната електро-поп култура ќе има концерт во соседството. На 21-ви Јуни, DEPECHE MODE ке свират во Софија на стадионот Локомотив, пружајќи ни ја можноста за само 15EUR (влезница за стоење, на денот на концертот 17,5EUR) да го почуствуваме амбиентот на нивните инзвонредни настапи во живо.\"Југотон\" (СК) веќе почна со продажба на влезниците, при што во нивната цена е вклучен и превозот.Ова е настан кој дефинитивно треба да се посети.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »