речник контакт

Kaко ќе се одвива железничкиот патнички сообраќај од среда

Откако падна карпа на кај Рајко железничкиот сообраќај на релацијата Скопје- Велес е во прекин

Петар Печков

Информација која Македонски железници  транспорт ја дадоа откако карпа падна кај железничка станица Рајко Жинзифов и го прекина железничкиот сообраќај.  

Од утре, 30.01.2019 год., возот за/од Кочани нема да сообраќа се додека не се нормализира железничкиот сообраќај.

Возовите кои сообраќаат на релација Гевгелија - Скопје и Битола - Скопје, ќе сообраќаат само до Велес и од Велес.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »