речник контакт

Keane ќе издаде сингл на USB

Рок бендот Keane ќе биде меѓу првите кој ќе издаде сингл на USB флеш. 1500 од овие мемориски картички со Mp3 копија ќе бидат понудени за продажба со последниот сингл Nothing In My Way при крајот на овој месец.

Никола Солев

Рок бендот Keane ќе биде меѓу првите кој ќе издаде сингл на USB флеш. 1500 од овие мемориски картички со Mp3 копија ќе бидат понудени за продажба со последниот сингл Nothing In My Way при крајот на овој месец. „Дефинитивно ги тестираме водите“ - изјави генералниот менаџер Jon Turner од Island Records.

Но Keane не се пионери на оваа идеја. Канадскиот бенд Barenaked Ladies продаваат албуми на USB уште од минатата година.

Robbie Williams исто го издаде неговиот албум Greatest Hits на мемориска картичка за мобилни телефони и рачни компјутери во 2004.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »