речник контакт

Oтворен новиот мотел во Велес

Во Велес беше отворен новиот Мотел „Монтенегро ривиера“

Петар Печков

Во Велес беше отворен новиот Мотел „Монтенегро ривиера“ со што градот доби репрезентативен сместувачки капацитет, бидејќи подолго време во него нема место каде гостите можат да преноќуваат.

Новиот мотел, сопственост на Зоран Тодоровски има девет дво и тро креветни соби и два апартмани со 22 легла, ресторан за 100 гости, летна тераса, и конференциска сала и опфаќа корисна површина од 450 метри квадратни.

Мотелот „Монтенегро ривиера“ се наоѓа на влезот од градот, непосредно до автопатот Скопје – Гевгелија, кај клучката кај Башино село и е наменет за одмор и на транзитните туристи.АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »