На минута пред крај КМФ Кеги моби елиминирана од Купот

ФК Локомотива- ФК Каменица САСА 0:4 Втора лига Исток

Со гол на 50 секунди пред крајот, футсал екипата на КМФ  Шкупи ја елиминираше екипата на КМФ Кеги моби во 1/4 финалето од Купот. Гостите од Скопје кои се нови прваци на Македонија, иако првенството на Првата лига не е завршено, тешко го совладаа второлигашот од Велес со 0:1, кој беше рамноправен противник сите 40 минути., кој се одигра во салата Гемџиии.  Останува футсал екипата на КМФ Велес да остане на нивната амбиција враќање во Прва лига и тие се лидери на четири кола пред крајот.

Во 20-тото коло од Втората лига Исток, во Градско екипата на ФК Локомотива, која е фенерџија на табелата, загуби   од ФК Каменица САСА со 0:4 (0:1). Првиот гол падна по само една минута игра а последниот четвртиот во последната минута од судиското продолжќние.  Така четвртопласираната екупа на табелата, со шанси за прво место, лесно стигна до победата и трите бода. Во следното коло на 3-ти април Локосите гостуваат во Струмица кај ФК Беласица, кој се бори за првото место и враќање во Првата лига.