ЛЕД осветлување на автопатот на влезот во Велес од правец на Гевгелија (фото)

Поставени се 101 канделабра со 140 светилки и осветлен е 4 илјади м2 од патот

Педесет таблети за учениците од Велес кои не можат да следат онлајн настава

Донацијата е на тетовката компанија „Еколог“ и семејството Дестани

Сателитите на Маск, фотографирани и над Велес, кај Вршник

Тие ќе овозможат планетата целосно ја да биде покриена со интернет

Опел корса, Пежо 208 и Киа телурајд автомобили на годината во Македонија, Европа и светот

Автомобили на годината која замина

МТВ со нови четири ТВ канали

Денес започнува детскиот а петок спортскиот а следната седмица 24 часовен канал на албански и еден за останатите етнички зедници

Викендов часовникот оди еден час напред

Ноќта сабота кон недела во 2 часот стрелките се поместуваат на 3 часот, започнува летното сметање на времето

Во Велес отворен шалтер за дигитални услуги

Граѓаните на Општина Велес можат електронски да ги добијат услугите кои локалната власт ги нуди

Ново поставените знаци на средина тротоар ќе се отстрануваат

Градоначалникот Коцевски верува дека се поставени од невнимание

Постојните кружни текови се најдоброто можно решение -тврди Коцевски

Велешани реагираа дека кружните текови се преголеми, сега дека се премали

Лани, 2019-та ТрМр со рекордна читаност со 1,64 милиони читања

ТрМр Ви благодари за довербата. Кои се десетте најчитани вести ланската година, кои се десетте најгледани видео снимки на ФБ

Осветлена крстосницата Овче Поле на магистралниот пат А3, делница Велес - Кадрифаково

Поставени се 20 канделабри и осветлени 720 метри од патот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »