Метео станица има, вредности за Велес нема

Колкава е температурата во градот, работи ли мерната станица. Многу дилеми одговор нема

Современиот човек е за 100.000 години постар отколку што се мислело

Првите остатоци на човекот, преку ново откринете сега датираат на 300 до 350 илјади години пред денес

За предрасудите и научните вистини

Дали навистина ни требаат осум чаши вода дневно и дали честото бричење го забрзува растот на влакната?

Цивилизации што исчезнале

Во текот на историјата, бројни цивилизации доживувале подеми и пропасти, за кои повеќе или помалку, постојат научни сознанија

Среда наутро стигнува летото

21 јуни во 6 часот и 24 минути, ни доаѓа долго топло лето

Жешко и топло лето 2017-то

Мето прогнози од повеќе извори за тоа какво лето на очекува, втората половина на јуни, за јули и август

Најтранспарентна во Македонија е општина Велес

Со 83,6% таа доби оценка многу добра и е на врвот од 86-те локални самоуправи во земјава. Чашка е 24-та, Лозово 58-ма а Градско на дното 80-та. Градоначалникот и Општина Велес не кријат ништо околу работењето -вели Чадиев

И месец мај мина а пешачките во Велес и натаму необележани

Од локалната власт најавуваат дека прашање е на ден кога ќе се изврши хоризонтална сигнализација по улиците низ градот

На најбескорисниот аеродром на светот слета првиот авион

Шеесет патници минатата недела слетаа на аеродромот на островот Света Елена, мала британска прекуморска колонија која е лоцирана сред Атлантикот

Автомобил на годината во Македонија на Кia Sorento за 2017

Во 22-от избор за престижното признание конкурираа седум финалисти: Citroen C3, Kia Sportage, Peugeot 3008, Renault Megane, Seat Ateca, Suzuki Baleno и Toyota CH-R. Дури 4 од 7-те финалисти се SUV или кросовер автомобили

Нова опрема и апарати за ЈВП Лисиче и Центар за јавно здравје

100 илјади евра е вредна донацијата со која дополнително и поквалитетно ќе се мери квалитетот на водата

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

АНКЕТА »

Дали честите акциски контроли на сообраќајната полиција, изминатите два месеци, воведоа ред во однесувањето на возачите и пешаците?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »