Цивилизации што исчезнале

Во текот на историјата, бројни цивилизации доживувале подеми и пропасти, за кои повеќе или помалку, постојат научни сознанија

Среда наутро стигнува летото

21 јуни во 6 часот и 24 минути, ни доаѓа долго топло лето

Жешко и топло лето 2017-то

Мето прогнози од повеќе извори за тоа какво лето на очекува, втората половина на јуни, за јули и август

Најтранспарентна во Македонија е општина Велес

Со 83,6% таа доби оценка многу добра и е на врвот од 86-те локални самоуправи во земјава. Чашка е 24-та, Лозово 58-ма а Градско на дното 80-та. Градоначалникот и Општина Велес не кријат ништо околу работењето -вели Чадиев

И месец мај мина а пешачките во Велес и натаму необележани

Од локалната власт најавуваат дека прашање е на ден кога ќе се изврши хоризонтална сигнализација по улиците низ градот

На најбескорисниот аеродром на светот слета првиот авион

Шеесет патници минатата недела слетаа на аеродромот на островот Света Елена, мала британска прекуморска колонија која е лоцирана сред Атлантикот

Автомобил на годината во Македонија на Кia Sorento за 2017

Во 22-от избор за престижното признание конкурираа седум финалисти: Citroen C3, Kia Sportage, Peugeot 3008, Renault Megane, Seat Ateca, Suzuki Baleno и Toyota CH-R. Дури 4 од 7-те финалисти се SUV или кросовер автомобили

Нова опрема и апарати за ЈВП Лисиче и Центар за јавно здравје

100 илјади евра е вредна донацијата со која дополнително и поквалитетно ќе се мери квалитетот на водата

Најпознатите и најскапи јајца на светот, на Фаберже (фото)

Овие Велигденски јајца ги има 50, нивната вредност денеска е невозможно да се процени

Ексклузивно видео - храмот Св. Пантелејмон од дрон

Ремек делото на Андреја Дамјанов преку видеото на Иво Иванов и Пента студио

Маргарин за лиснати теста и кроасани, нов производ нa велешка Маслодајна

За негово пакување набавена е германска машина вредна 500 илјади евра. Маргаринот е усовршуван со германски технолози

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »