Маргарин за лиснати теста и кроасани, нов производ нa велешка Маслодајна

За негово пакување набавена е германска машина вредна 500 илјади евра. Маргаринот е усовршуван со германски технолози

В недела, часовникот еден час напред

Викендов започнува летното сметање на времето

Ивана Стефкова победи на натпревар по физика во Алексинац

Ивана се натпреварувала со соларен мини колектор. Нејзин ментор беше професорката Емилија Најдова

Кој градови се најбучни, кои се најтивки

Њу Делхи, Каиро, Париз, Цирих, Виена, Минхен, кој каде, на која листа од звучната загаденост се наоѓа?

ЕКСКЛУЗИВНО Велес ноќе од дрон

Иво Иванов и студио ,,Пента,, ни нудат тоа што имаа можност досега да го видат птиците, Велес од небо

Револуција НАСА пронајде седум планети, можно е на нив да има услови за живот

Ниту еден досега познат ѕвезден систем не содржи толкав број планети што наликуваат на Земјата во зона на настанокот

За Олимпијадата во Токио ОИ 2020, Јапонците ќе прават медали од рециклирани мобилни телефони

Телефоните ќе ги донираат жителите на Јапонија

Куќарките за бегалци од ИКЕА прогласени за дизајн на годината

Се склопуваат за четири часа

Никако да проработи мерната станица на УХМР во Велес

Велешани не знаат какви температури имаат

Велешани не знаат каков воздух дишат, не знаат колкава е температурата во градот

Мерната станица за квалитетот на воздухот во Тунел не работи, не работи ниту метео станицата

Со турбо кружен тек ќе се решаваат гужвите на крстосницата кај Панини

До крајот на годината ќе се работи кружен тек и кај семафорите

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »