Хаваријата на водовoдната цевка кaј Панини е поради градежни работи од поставување на билборди, кажа директорот на ЈКП Дервен Наунчев

Дефектите кои се случуваа на улица Благој Ѓорев кај Панини неколку наврати изминатите години биле поради нивелацијата на земјата создадена од пренаменетите гаражи во дуќани

Недела 31 март започнува летното сметање на времето

Часовникот се поместува еден час нанапред, од 2, станува 3 часот

МВР воведе можност за електронски до термин за нови лични документи

Електронски и проверка дали личните документи се готови

Што е разликата -IQOS ILUMAспоредено со претходната генерација IQOS уреди

На македонскиот пазар неодамна пристигна технолошки најнапредниот уред за загревање - IQOS ILUMA, на Филип Морис, што користи технологија за индукциско загревање

Велешанец уапсен од полиција, со 12 мобилни телефони за кои немал документација

Настанот се случил на патот граничен премин Деве Баир – Крива Паланка

Сонот на гејмерите, лесно може да стане јаве

Лаптоп Lenovo Gaming ја испорачува најновата генерација на хардвер кој ви е потребен за да ги играте сите наслови кои ги сакате, со мноштво опции и поддршка за списокот со желби на кој било гејмер

Државна лотарија во чекор со времето и трендот, megawin.mk е одговор на дигитализацијата

Овој месец ја стартува интернет-платформа MEGAWIN.MK за приредување онлајн игри на среќа, со која љубителите на спортско обложување и видеолотариски игри добиваат иновативна мега забавна платформа за онлајн игри на среќа

И ова лето електричните велосипеди, набавени со средства од ЕУ, останаа неупотребувани

Во септември 2022 беа набавени 20 електрични велосипеди во вредност од 2,7 милиони денари

Три млади велешанки победнички на конкурсот за најдобра туристичка идеја

Нивната идеја, девојките ќе ја презентираат пред Советот на девет градоначалници за развој на Вардарски плански регион, кој ќе одлучи за реализацијата на онлајн платформата за уникатни туристички доживувања

Започнаа да се активираат времено исклучените улични светилки низ Велес

Следи промена на прегорените улични светилки

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

АНКЕТА »

Дали се согласувате улицата 8 Септември да биде пешачка зона oд Сармаале до Коњаникот?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »