Како била родена месечината? Од каде вода на месечината?

Новите докази ја разрешуваат старата мистерија за потеклото на најголемиот сателит на земјата.Анализа на камењата од Аполо: соларните ветрови ја создале водата на месечината.

Медалјон стар со векови, доаѓа од вселената

Научниците од Штутгартскиот универзитет тврдат со сигурност дека станува збор за материјал кој доаѓа од вселената, но е паднат на Земјата

Шпионажа, игра или и двете?

Двајца чеси се обвинети во Грција дека шпионирале. Тие се бранат дека сликале за интерактивна електронска игра наречена „Арма 3“ . Тие се од чешката компанија „Бохемија Интерактив“ која е популарна поради создавање софтвер со 3Д графика

Пронајден скелетот на Ричард Трети?

Човечкиот скелет со дупната глава откриен под паркинг во Англија, можеби му припаѓа на кралот Ричард Трети,

Ајфон 5 на „Епл“

Ајфон 5 кој се појави на пазарот вчера, петок, исполнува многу очекувања на обожавателите на технолошки направи и на аналитичарите на технологии, но на неговото претставување понуди само малку изненадувања

Леталото Војаџер 35 години во вселената

Сондата Војаџер 1 наскоро ќе го напушти Соневиот систем и ќе вплови во меѓуѕвездениот простор

Колосеумот се навали 40 сантиметри

По Кривата Кула во Пиза сега и Колосеумот се криви. Чудни се овие италијанците!!

СМС: спасување животи со 160 знаци

Мобилните телефони и едноставните текстуални пораки се користат за справување со се, од недостаток на храна до грижа за деца со ХИВ низ цела Африка

Десет компании кои најмногу заработуваат од војните

Глобалното производство на оружје и воени услуги го зголеми профитот на 100 најголеми компании кои имаат договори со разни армии за 411,1 милијарда долари во 2010 година

Кинески теориски физичари открија точен датум на судниот ден

Сонцето ќе биде уништено 28 минути пред крајот на времето, а 16 минути пред конечното спуштање на завесата, Земјата ќе експлодира. Сето ова ќе се случи за ...

Кој е Питер Хигс, новиот научник - суперстар: Атеист кој ја откри „Божјата честичка“

Лична карта за човекот кој ја донесе иднината и минатото, во сегашноста

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »