Тројца од четворица Македонци, користат интернет

Половина жители на Македонија се на Фејсбук

Зградата на велешки театар прима посетители без технички прием, констатирале од Државниот завод за ревизија

Од извршената ревизија на Министерството за култура за 2016-та година од Државниот завод за ревизија меѓу другото истражувана е и изградбата на новата зграда на велешки театар

Денес, четврток на пладне стигна летото

Не очекува временски бурно лето, без долготрајни топлотни бранови и со закани од поројни дождови

Борбата меѓу вистината и лагата е вечна, пропагандата и лажни вести поттикнуваат насилство

Министерот Поповски посочи дека во дел од медиумите и социјалните мрежи, по протестите пред Собранието пред некој ден, се појавиле стари фотографии од наводни повредени меѓу нив и фотографија од пеачката Северина

Храмот Каилаc во Индија, изработен од една карпа

Ремек дело од 9-тиот век cо непозната како тоа тогашните архитекти го извеле

Недела ноќта, часовниците одат еден час напред

25 март во 2 часот започнува летното сметање на времето. Ќе спиеме еден час помалку. Закон кој сите без исклучок го почитуваат..

Состојбата на Градски базен е мошне лоша и опасна по посетителите

Стручњаци од Институтот за земјотресно инжинерство и сеизмологија извршија увид и констатираа сериозни проблеми

Најстарите зборови на човештвото

Тоа се 23 збора, стари повеќе од 15 илјади години

Автомобил на годината во Македонија за 2018 е Dacia Duster

Во финалето влегоа 10 автомобили а гласови освоија Opel Insignia и Ford Fiesta

Што лани најмногу пребарувале Македонците на Гугл

Македонците најмногу ја „гуглале“ апликацијата „Статс ројал“, реалното шоу ,,задруга,, турската серија ,,мојот син,, ама и пребарувале за Велес??

ТрМр во 2017-та го читале повеќе од 310 илјади посетители

Тие прочитале 1.847.179 текста. Ланската зимата и студот предизвикаа најмногу внимание и читаност. ТрМр ви благодари за довербата

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »