Недела 29-ти март се поместува часовникот

Спиеме еден час помалку. Неколку совети како организмот да го привикнеме на новото време на живеење

Хакирана страницата на ЈВП Лисиче

Од ЈП најавија дека ќе поднесат кривична пријава против непознато лице ,,за упад во компјутерската мрежа,,

Новото Форд Мондео – Автомобил на годината во Македонија

При паркирање со која автомобилот може буквално сам да влегува и излегува во паркинг просторот. Системот за итно сопирање возилото автоматски ја намалува брзината и сопира..

Интернет анкета за услугите на општинската администрација

Лани оценката беше 3,5 а годинава?

Годинава ќе трае секунда подолго од 2014

Оваа година ќе трае една секунда подолго од 2014, пресмета Меѓународната служба за ротација на Земјата (ИЕРС), решавајќи дополнителната секунда да биде вметната во часот на полноќ на 30 декември

Се бараат имиња за пет кратери на планетата Меркур

Имињата мора да припаѓаат на лица што се починати најмалку три години и чиј придонес во полето на уметноста и хуманитарните науки е признат повеќе од 50 години

Спортскиот центар Јане Сандански од Скопје најдобро архитектонско дело за 2014

Во конкуренција за награда за најдобро архитектонско дело, беше и велешкиот театар

Избрани најдобрите веб сајтови за 2014 година

off.net.mk најдобар, fakulteti.mk најпопуларен

Завршува санацијата на Спомен костурницата

Освен што ќе се заштити од продорите на вода, наскоро објекот ќе добие и струја

Зградата на Лозар единствен добитник на награда за најдобра архитектура и тоа во 1982 година

Престижната награда на весникот Борба, единствено во Велес, го има ова здание

Зошто снегот има бела боја?

Причината за тоа е во интеракцијата на светлина со снегулките и молекулите на зракот меѓу секоја снегулка.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »