Сексуалноста кај децата со посебни потреби

Со него се соочуваат родителите, кои на своите деца не можат да дадат одговори за сексуалниот живот

Нов стрип на МПЦод едицијата за Библиските настани

Осмиот број ја донесува приказната за пророкот Еремија

Опрема за спортување за детските градинки од Повардарието

Детските градинки и основните училишта од Повардарието добија опрема за спортување на децата од најмладата возраст.

Награда за велешанка од УНИЦЕФ за спот за училишта без насилство

Велешанката Мими Петрушевска освои второ место за категоријата Се почнува од тебе, биди позитивен пример за промена

Почна спроведувањето на проектот „Зелен пакет јуниор‘‘

Целта е едуцирање на учениците од прво до петто одделение за основните начела на одржливиот развој, заштитата на животната средина.

Училиштето од Горно Оризари доби Зелено знаме

На Еко-самит кој викендов се oдржа во Охрид беа доделени зелените знамиња на Еко училиштата

Децата од Иванковци на принуден распуст, нема греење

Родтеилтие нема да ги пуштаат децата на настава се додека не се обезбеди греење во новата монатажна зграда

600 ученици без превоз ?

Поради неплатени сметки за превоз на учениците, 16-те превозниците од велешко најавуваат стопирање на работата

Успех на велешкиот дебатерски тим

Дебатерскиот тим при Фондацијата „Фокус“ од Велес, во состав: Моника Саздова, Дејан Ризински и Весна Радиновска го освоија второто место на финалето дебатирајќи со тимот од Хрватска.

Првачињата станаа членови на Детската организација

Првачињата свечено ветија дека ќе бидат добри ученици и ќе ги почитуваат наставниците. За нив беше организиран концерт на Златните славејчиња

Училишните клупи во Бузалково трет ден празни

Родителите со бојкот на наставата на учениците бараат училиштето да биде централно и настава да одржуваат Албанци

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »