Побарање на гласачите и трет митинг на Бојан и Марјан во Велес

“МОЖЕВМЕ“ (мало сутра) на 2 април, вторник во Киноверзум, по трет пат во Велес

Македонските пензионерки по 29 пат се дружеа на манифестацијата „Благцата на баба“ (фото и видео)

Манифестацијата имаше и хуманитарен карактер

На барање на гласачите, Бојан и Марјан со втор митинг во Велес

Првиот митинг во Велес распродаден! Бојан Велевски и Марјан Ѓеоргиевски ја започнаа својата кампања за спас на Македонија!

Јулијана Павлова е Вешта жена на Велес за 2024 година

Павлова ќе го претставува Велес на завршната манифестација која ќе се одржи во месец мај во Тетово

БОЈАН VS МАРЈАН ВО ИЗБОРНА ТРКА

“МОЖЕВМЕ“ STAND UP ТУРНЕЈА – Бојан Велевски и Марјан Георгиевски, настапуваат и во Велес, 27ми март 19ч во КиноВерзум.

На Св. Трифун забава во Младински парк

Учесници се Тони Андреев, Стакато бенд, Хармони бенд, Мими Јовановска и бендот на Нуне и оркестарот за традиционални инструменти при музичкото училиште од Велес

На 14 февруари во Младински парк, хепенинг за Св. Трифун

Гостите ќе имаат можност да уживаат во вкусот на виното на локални винарници но и во вкусната храна од штандовите. За забава ќе има музички бендови и артисти

МЕГАВИН на Државна Лотарија од денес со нова наградна игра

СЕКОЈ ДЕН НАГРАДИ СО „НОВОГОДИШЕН КАЛЕНДАР“ ЗА ПОЗАБАВНИ И ПОБОГАТИ ПРАЗНИЦИ

Државна лотарија ги додели наградите од првата наградна игра, БИДИ ИН, регистрирај се на МЕГАВИН

Беа доделени 10 гејминг лаптопи Lenovo; 10 I phone 14 Pro, 5 луксузни патувања во Дубаи и еден автомобил BMW

Од среда 27 декември до сабота 30, забава во Младински парк „Празнично е да си дома, дома е Велес“

Секој ден од 15 до 21ч. ќе има музички настап, најавени се Д Чикс, Мики Секуловски, велешка чалгија, новогодишна театарска претстава за деца, доаѓање на Дедо мраз... Ќе има поставено и куќички каде ќе се продава храна, греано вино

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58

АНКЕТА »

Дали се согласувате улицата 8 Септември да биде пешачка зона oд Сармаале до Коњаникот?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »