И вовче вози низ Младински

Нова забава за најмладите

Планински велосипедисти ќе возат оф роуд во регионот на Азот

На 6 и 7 јуни во Богомила ќе се одржи рекреативна off road атракција за љубителите на планинскиот велосипедизам во организација на ВЕЛЕС БАЈКИНГ

На концерт на Ацепт во Солун

Велешани пак на жива хеви метал свирка во комшии

Второ место за рачно изработен цртеж на автомобил на Саем во Швајцарија (фото)

Велешкиот автор Боби Стојанов има ретко хоби за што доби награда

Уште еден хеви метал спектакл во Солун

Концертот беше на германската пауер метал група Blind Guardian

Велес Европски град

Традиционален хепенинг по повод Денот на ЕУ

Средношколска модна ревија (фото)

Како младите ја замислуваат модата оваа сезона

Драган Б. Костиќ на 5 ФМ радио

„Кавервил“ е новиот проект на легендата на македонското радиоводителство Драган Б. Костиќ, кој наскоро ќе се емитува на програмата на велешкото радио 5 ФМ.

Фолк групата Соната со нова песна

Љубов ко во бајките, наскоро и во видео издание

Велес Фест, годинава на 13 јуни со одлична понуда

DARKWOOD DUB од Србија, Д.Н.О и STEEL TEMPLE од Скопје на помошното фудбалско игралиште

Априлијада, децата во маски (фото)

Денот на шегата, низ светот на детската фантазија, во маска

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »