Со балони во воздух започна 14 Фестивал на питата и виното (фото)

Три дена Велес домаќин на манифестацијата на добриот вкус. Организаторот ја поддржува македонската музика со исклучиво македонски изведувачи

На Питијадата музика за сечиј вкус и понуда со различни содржини

Саем на домашни ракотворби, велосипедска тура, мото трка, промоција на ѓозлемето. Манифестација со хуманитарен карактер се собираат средства за операција на 14 годишниот Кристијан Андреев

Некс тајм, Лозано, Дарио, Баклава, Синтезис гости на Питијадата

Соопштена програмата на Фестивалот на пастрмалија и вино каде сите учесници се македонски изведувачи. Се бараат волонтери кои ќе помагаат при организацијата на Фестивалот

Питијадата од 19-ти до 21 октомври

Ќе се одржи во центарот на улица 8-ми септември од Сармаале до кружниот тек

Тасева повторно победи на Сладоледијатата (фото)

Годинава и жирито и гостите гласаа за ,,морски свет,,

Каква Питијада му треба на Велес

На која локација, во кој период да се одржи манифестацијата, дебатираа угостителите и градоначалникот

Концерт за поканата за НАТО

Во Велес, сабота вечер во Младински Слаткаристика, Ферус Мустафов

Нов лик на детскиот парк и плоштадот во Чашка

Со нови естетски и практични креативни содржини на двете локации разубавен е центарот на населбата

Вардарска регата ќе има, но во нов термин

Годинава таа ќе се одржи во терминот заедно со Фестивалот на античка драма ,,Стоби,,

Неделава јубилејниот 15 Меѓународен фолклорен фестивал Велес 2018

Учествуваат 18 фолклорни ансамбли од шест држави

Велигденска трпеза на жените од Велес

Дел од жените од градот покажаа уметност во декорирањето на велигденските јајца

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »